Fabryka Narzędzi Medycznych CHIRMED mieści się w Rudnikach, niedaleko Częstochowy.

Jest producentem narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych oraz komponentów niemedycznych ze stali nierdzewnej i tytanu. Od początku swojego istnienia, czyli od roku 1946 szczyci się wysoką jakością swoich produktów, a mottem firmy jest hasło „From idea to solution”, co oznacza, że wszystkie produkty w stu procentach powstają na miejscu we własnej fabryce bez korzystania z półproduktów i bez udziału poddostawców. Do produkcji wykorzystywane są najlepsze dostępne na rynku surowce, a wiedza, doświadczenie i praktyczne umiejętności pracowników stanowią powód do dumy.

CHIRMED to firma z tradycjami i na tradycji stara się bazować, ale przez cały czas swego istnienia dąży do samodoskonalenia się, śledzi najnowsze osiągnięcia w swojej dziedzinie, dzięki czemu do produkcji swoich narzędzi wykorzystuje nowoczesne technologie.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że firma bierze aktywny udział w pracach badawczo rozwojowych.

Podstawowy zakres działalności firmy obejmuje produkcję, serwis i wdrażanie narzędzi medycznych do chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, ortopedii, stomatologii, okulistyki, laryngologii, czyli najważniejszych dziedzin medycyny. To jednak nie jedyna działalność. Ze względu na swoje ogromne możliwości i wiedzę zajmuje się również produkcją metalowych wyrobów niemedycznych dla branży motoryzacyjnej, budowlanej, także pszczelarstwa, oraz medycyny niekonwencjonalnej. Oferuje również usługi z zakresu obróbki metali.

Już w dwa lata po założeniu, czyli w 1948 roku firma CHIRMED zaczęłą eksportować swoje produkty na obce rynki. Obecnie narzędzia z Rudnik trafiają do wielu krajów, m.in. do Japonii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii, a także do Brazylii, Tajlandii, Indii i w wielu innych.

Firmie CHIRMED zaufało tak liczne grono odbiorców z wielu państw oczywiście z powodu wysokiej jakości produktów, a na tę jakość składają się doskonałe surowce pochodzące od zaufanych dostawców i producentów, z którymi współpraca trwa długie już lata. Mowa tu choćby o niemieckiej stali nierdzewnej. Jako składowe sukcesu należy wymienić również stuprocentową kontrolę jakości, zarówno tę międzyoperacyjną jak i końcową; wysoko wykwalifikowany personel; współpracę ze specjalistami w zakresie opracowywania nowych narzędzi oraz ich oceny klinicznej. Niebagatelną rolę odgrywa certyfikowany System Zarządzania Jakością wg norm ISO 13485 oraz ISO 9001; dbałość o zgodność z normami jakościowymi obowiązującymi w krajach, do których eksportowane są produkty firmy (m.in. Certyfikat FMA w Japonii, rejestracja FDA w USA i wiele innych); a na uwagę zasługuje fakt, że firma ze starannością dba o interesy klientów przestrzegając ich szczególnych wymagań.

Na koniec warto wspomnieć, że powierzchnia zakładu wynosi ponad 4000 metrów kw. i stale rośnie. W jego skład wchodzą m.in. nowoczesna szlifiernia, dział obróbki skrawaniem wyposażony w najnowocześniejsze centra obróbcze CNC, dział automatycznej obróbki szlifierskiej (robot szlifierski), dział konstrukcyjno – technologiczny, dział pras, przestronne i nowoczesne biuro z wystawą narzędzi i salą konferencyjną. Firma pochwalić się może także systemem magazynowania obejmującym magazyn surowców, magazyn półwyrobów oraz magazyn wyrobów gotowych.

Jesteśmy optymalnym dostawcą

Ponad 70-cio letnie doświadczenie CHIRMED pozwala oferować bardzo szeroki wachlarz usług cieszących się zaufaniem klientów na całym świecie.
Ciągły rozwój firmy zakłada poszerzanie pól działalności, dlatego firma podejmuje się realizacji zleceń niestandardowych i projektów.


 https://chirmed.pl/o-nas/

FILM

https://www.youtube.com/watch?v=JdZ7I23Tg1U