Firma Biovico jest polską firmą projektującą innowacyjne rozwiązania medyczne, specjalizującą  się w dziedzinie zaawansowanej biotechnologii medycznej.

Naszą działalność opieramy na wdrażaniu własnych innowacyjnych produktów, dostarczając kompleksowe rozwiązania dopasowane do potrzeb pacjentów na całym świecie.

Stawiamy sobie za cel aktywizację ruchową pacjentów  z pomocą zaawansowanych produktów medycznych oraz materiałów wykorzystywanych w endoprotezoplastyce i traumatologii.

Realizujemy kompleksowe projekty naukowo-badawcze – od opracowania składu i receptury, poprzez specjalistyczne testy i analizy, aż po finalną produkcję preparatów medycznych. Dzięki temu w rozważny sposób łączymy troskę o najwyższą jakość i zakładaną skuteczność rozwiązań sygnowanych marką Biovico.


Posiadamy nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe wyposażone w wysokospecjalistyczna aparaturę, w którym to z udziałem naszej wysoko wykwalifikowanej kadry opracowujemy i testujemy innowacyjne rozwiązania z zakresu medycyny regeneracyjnej, biotechnologii medycznej oraz szeroko pojętej ortopedii i leczenia chorób narządu ruchu. Realizując projekty badawczo-rozwojowe ściśle współpracujemy z wiodącymi ośrodkami naukowymi i przemysłowymi, zarówno tymi krajowymi jak  i zagranicznymi. Współpraca taka ma na celu opracowanie rozwiązań o zróżnicowanym spektrum funkcjonalności w szerokiej grupie pacjentów, dając perspektywy rozwoju nie tylko lokalnie ale także globalnie.


W naszym laboratorium funkcjonuje dział syntez i badań nad biopolimerami, dział analityczny oraz dział badań biologicznych. Organizacja struktur działu B+R według takiego schematu zapewnia możliwość kompleksowego opracowywania a następnie wielopłaszczyznowego testowania nowych wyrobów medycznych.

Realizowane przez firmę projekty rozwojowe mają na celu opracowanie i wdrożenie produktów, które z pewnością rozszerzą portfolio firmy. Nie mniej jednak, opracowywane produkty stanowić będą nie tylko uzupełnienie dla dotychczas stosowanych rozwiązań, lecz umożliwią również rozszerzenie dotychczasowej grupy odbiorców, poprzez wdrożenie wyrobów medycznym o całkowicie nowym zastosowaniu.

W ramach realizacji projektów, często korzystamy ze wsparcia merytorycznego jak i z usług lokalnych instytucji naukowo-badawczych tj. Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Gdańskiej.


Biovico to zespół wykwalifikowanych specjalistów z wielu różnych dziedzin: od medycyny i biotechnologii, po handel, eksport i sprzedaż. Stawiamy na wykwalikowanych pracowników, tworzymy zespół naukowców, od początku działalności uczestniczymy w projektach naukowo – badawczych.

Nasze kadry stanowią polscy specjaliści, są to absolwenci  wyższych uczelni powiązanych z branżą biotechnologiczną i medyczną . Prowadzimy szeroką rekrutację w całej Polsce. Jesteśmy otwarci na zatrudnienie pracowników z całej Polski oferując im zatrudnienie w innowacyjnej firmie o globalnym zasięgu.

W ostatnich latach, dzięki zdobyciu zaufania pacjentów I lekarzy oraz przede wszystkim wysokiej skuteczności działania preparatu Biolevox HA, firma stała się liderem w sprzedaży w grupie dostawowych kwasów hialuronowych, posiadając 51% udział ilościowy rynku.


Jesteśmy laureatem nagrody Lider PPNT w kategorii Debiut 2013 oraz Nagrody Pomorskiej  “Gryf Gospodarczy” Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017 ; finalistą konkursu Nagroda Pomorska “Gryf Gospodarczy” 2018 oraz laureatem nagrody Gryf Medialny 2018.